Výstava se opět tradičně vydařila zásluhou krásných prostor a zázemí CHKO Mar.Lázně.

Zhodnocení výstavy Mykologického klubu Slavkovský les na Správě CHKO Slavkovský les Mariánské Lázně konané dne 1.10.– 2.10. 2016

Vzhledem k absenci hub v lesích jsme uvažovali i o zrušení výstavy, nakonec jsme jí s vypětím sil zvládli zásluhou aktivního jádra klubu v počtu 16 členů. Svými nálezy přispěli i přátelé klubu, za což jim děkujeme.

Návštěvníci z celé republiky i zahraničí nešetřili obdivem a zapisovali do knihy návštěv pochvaly s přáním, ať se nám tak nadále daří.

Výstavu navštívilo za dva dny skoro 1000 hostů.

Účastníci výstavy mohli vidět zajímavé druhy hub, například trsnatec lupenitý, korálovec bukový, vějířovec obrovský, květnatec Archerův, lošákovec palčivý, boltcovitku mozkovitou, měcháč písečný, kotrč Němcův, různoporku pleťovou,mísenku oranžovou, lesklokorku lesklou, hřib přívěskatý, hlinák červenající, masenku lišejníkovou a jiné.

Samozřejmě se účastníci výstavy tradičně věnovali oblíbeným hřibovitým houbám, těch bylo naštěstí dost.

Součástí výstavy byl i badatelský koutek pro děti, kvíz, skrývačky hub atd.

Na výstavě byly zásluhou Ekocentra Cheb k dispozici binokulární mikroskopy, takže bylo možné zhlédnout krásu hub v detailu. Bylo nám děkováno za tuto možnost osvěty.

Součástí výstavy byla i ochutnávka houbových specialit, výrobků našich členů, například houbový salát, pečenáče, veganská houbová nádivka a houby naložené

v sladkokyselém nálevu. Návštěvníci ochutnávku velmi ocenili a brali si recepty na kulinářské výrobky. .

Některé vystavované houby byly použity pracovníky CHKO pro další vzdělávání v příštích dnech.

Účastníci byli velmi spokojení, což bylo naším cílem.

 

Za MK.Slavkovský les, zapsal Jiří Pošmura.

Vstup do fotogalerie: